loader
BLOG

Zakupy online w sieci, 2019 r w liczbach

10 polskich sprzedawców ma obroty na ponad 8 milionów

10 polskich sprzedawców ma obroty na ponad 8 milionów

Już dziesięciu polskich sprzedawców, których pozycja na platformie eBay jest najwyższa, może się pochwalić rocznym obrotem na poziomie 8 milionów złotych. Oznacza to, że zarobili oni w 2019 roku dwa razy więcej niż w 2018 roku. Najczęściej sprzedawcy decydują się na wystawienie części samochodowych, a także wszelkich akcesoriów związanych z domem czy ogrodem. Sprzedawana jest też chętnie elektronika. W sumie na eBayu nowi sprzedawcy zaoferowali w 2019 roku ponad siedemset osiemdziesiąt tysięcy produktów w formule sprzedaży trans granicznej. Samo korzystanie z platformy eBay pozwoliło dotrzeć do prawie stu siedemdziesięciu dziewięciu milionów konsumentów rozsianych na całym świecie.

Dodatkowo w 2019 roku sama sprzedaż na rynku lokalnym wzrosła prawie o trzynaście procent. Jeśli chodzi o sprzedaż na eksport, to tutaj wzrost był ściśle skorelowany z kierunkiem sprzedaży. Na przykład eksport części samochodowych na wyspy, zwłaszcza do Irlandii wzrósł aż o osiemdziesiąt trzy procent, podczas gdy w przypadku Francji możemy mówić jedynie o siedemnastoprocentowym wzroście, a w Niemczech o czternastoprocentowym. Francja zanotowała zaś większy wzrost, jeśli chodzi o eksport produktów przeznaczonych dla domu i ogrodu. Na kolejnych miejscach z dwudziestojednoprocentowym wzrostem uplasowały się Włochy oraz Niemcy.

Zakaz handlu w niedzielę wspiera sklepy internetowe

Zakaz handlu w niedzielę wspiera sklepy internetowe

Jak podaję Bisnode Polska (www.bisnode.pl) pod koniec 2019 roku na rodzimym rynku zarejestrowanych było prawie trzydzieści jeden tysięcy sklepów internetowych. W sensie procentowym oznacza to, że ich ilość zwiększyła się w stosunku do roku poprzedniego aż o ponad sześć procent. W liczbach bezwzględnych to ponad tysiąc osiemset sklepów internetowych więcej. Szacuje się, że tak dynamiczny wzrost może być efektem wprowadzenia kontrowersyjnego przepisu o zakazie handlu w niedziele.

Paczka ze sklepu internetowego w lepszym standardzie

Paczka ze sklepu internetowego w lepszym standardzie

Rośnie wydajność dostaw w przypadku sklepów internetowych, co może być efektem działania kurierów. W komunikacie prasowym poinformowano, że wydajność ostaw wzrosła o dziesięć procent. Ma być to efektem zastosowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych, wspieranych najnowszym sprzętem komputerowym.

Wedle prezesa InPost (www.inpost.pl) Rafała Brzóski wynika to z faktu, że kurierzy jako osoby odpowiedzialne bezpośrednio za terminowość dostarczenia paczek zostali wyekwipowani w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Komputery na jakich pracują dostawcy są wytrzymałe i wyposażone w ekrany dotykowe. Tym samym spełniają wymagania kurierów co do samego czasu, łatwości wykonywanej pracy, a nawet bezpieczeństwa. Dzięki nim praca jest wydajniejsza i lepsza.

Jak Polacy kupują w sklepach internetowych?

Jak Polacy kupują w sklepach internetowych?

Zlecone przez Twisto badania jednoznacznie wskazuje, że co trzeci Polak dokonujący zakupu przez Internet, płaci podczas odbioru przesyłki gotówką. Badania wskazują też na rosnące tendencje do wykonywania zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych. Już siedemdziesiąt dwa procent polaków choć raz dokonało zakupu online. Ponad szesnaście procent robi to regularnie, a kolejne szesnaście procent korzysta z zakupów tego typu, jak najczęściej się da. Większość polaków uważa jednocześnie, że płatność przy odbiorze jest najbezpieczniejsza. Jedna czwarta sądzi, że w ten sposób zyskują pewność, że przesyłka zostanie dostarczona pod właściwy adres.

KATEGORIE:

NAJCZĘŚCIEJ SZUKANE:

OFERTA

Chcesz zareklamować swój  sklep na naszym portalu? Napisz do nas na adres mailowy oferta@himal-outlet.pl i zapytaj o ofertę dostosowaną do twojego sklepu internetowego.

  • możesz mieć swoją stronę reklamową w naszym portalu
  • możesz mieć baner reklamowy na naszym blogu
  • możesz mieć artykuł sponsorowany na naszym blogu
  • możesz mieć popup na stronie bloga

To z czego skorzystasz zależy od ciebie i tego czego w danym momencie potrzebujesz. Rekomendujemy wszystkie aktywności bo efekty są wtedy największe.

INNI KLIKALI W